BİZ KİMİZ ?

Erciyes Üniversitesi Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler bölümü’ne bağlı öğrenci ajansı olan Dükkan karşınızda ! Peki ama ; Nedir bu Dükkan ? Neler yapar ? Ne işe yarar ? Hemen açıklıyorum.

Malumunuz teknoloji her gün biraz daha gelişerek yepyeni kitle iletişim araçlarını ortaya çıkardı. Bu kitle iletişim araçları da çok çabuk hayatımızın birer parçası haline geldi ve yeni ortamların doğmasına sebep oldu. Biz genç iletişimcilere ise bu yeni ortamları, iletişim çözümleri olarak kullanmak düştü. Nasıl mı ? Şöyle ki ; geleneksel kitle iletişim araçlarını bir yana bırakarak internetten bahsedersek;  gücü, kontrolü biz kullanıcılarının eline bırakması, hızlı bilgi paylaşımı gibi özellikleriyle internet iletişimin vazgeçilmez öğeleri arasına girmeyi başardı. Bu da Halkla İlişkiler mesleği için çok önemli bir gelişmeydi. Çünkü internet tam da onun istediği gibi ‘çift yönlü bir iletişim ‘ sağlıyordu. Bunda Facebook, Twitter gibi sosyal ağların payı büyüktü. Sosyal Ağlar ile birlikte kurumlar kendilerini kolaylıkla hedef kitleye ulaştırabiliyor , geri bildirimleri ise kolaylıkla alabiliyordu. Yani kurum ve kişi arasında kişisel iletişim sağlama kolaylığı sunuyordu internet.

İşte bizler de Dükkan ailesi olarak ;  internetin ve onun uzantısı olan sosyal ağların iletişim boyutunu , çok sesliliğini kullanarak fikirlerimizi paylaşmak, ödüllü yarışmalara projeler hazırlamak ve de en önemlisi bu yolla Halkla İlişkiler mesleğine katkıda bulunmayı amaç edinip siz genç iletişimcilere Dükkan’ımızın kapısını sonuna kadar açtık.
Daima ;

  • Çevrimiçi
  • Etkileşimci
  • İşbirlikçi
  • Yaratıcı ve sıkı bir iletişimciyim diyorsanız sizleri de Dükkan’a , aramıza bekliyoruz.