dddd

DÜKKAN, EFFECT GROUP’TA

Muazzam Fikirler Dükkani , Kurumsal İlişkiler Departmanı’nın organize ettiği, dünyanın en büyük bağımsız halkla ilişkiler şirketi Burson Marsteller Public Relations WorldWide’ın Türkiye temsilciliğini yürüten Effect İletişim Grubu’ na misafir oldu. 

Oldukça  keyifli dakikaların yaşandığı ziyarette, başta  Ajans başkanı Gonca Karakaş olmak üzere, Stateji ve İçerik Bölüm Başkanı Kenan Şanlı da deneyim ve tecrübelerini Dükkan çalışanlarıyla paylaştı. 

EN ÖNEMLİSİ, ALGI YÖNETİMİ 

Uzun bir süre  gazetecilik yapan ve çesitli kanallarda çalışan Kenan Şanlı Algı Yönetiminin  önemine vurgu yaparak ; ” Bu sektördeki en önemli şey Algı Yönetimi. Ve sihirli bir sopayla insanların fikirleri değiştirilemediği  için, bunu doğru üretim yaparak sağlamak lazım. . Tabi bu üretimi yaparken de, modern toplumun ne istediğini iyi bilmek gerekir.  Bu da gerçekleşirse, geriye sadece sürdürülebilirliğini sağlamak  kalıyor.  ” dedi.

DAİMA ÖĞRENMELİ

Ajans başkanı Gonca Karakaş ise ” Zaman hızla geçiyor. Herşey hızla değişip yenileniyor veya eskiyor. Bu yüzden daima kendimizi yenilememiz lazım.  Mesela gençler en çok  ingilizceyi öğrenememekten yakınıyor, şikayet ediyor. Fakat, bir kurum olarak çalıştığınız markalar bir süre sonra dünyaya açılıyor.  Bu da sizi hem dil hem de daha birçok şeyi  öğrenmeye zorluyor.  Başka türlü  zamanın ancak gerisinde kalırsınız. ” diyerek daima öğrenmenin hem birey hem de kurum açısından önemine vurgu yaptı. 

received_10153244144649435

İletişim, reklam ve Pr sektörüyle alakalı daha birçok konunun ele alındığı ziyaret, ekibin ajansı gezmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

 1992 yılının 19 Mayıs'ında dünyaya geldim. İstanbul'da başlayan eğitim hayatıma Kayseri'de Erciyes Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü okuyarak devam etmekteyim. Fakültemizin öğrenci uygulama birimi ( ve elbette ikinci evimiz ) Halkla İlişkiler ve Tanıtım ajansı olan Dükkan'ın Digital Media Departmanı'da yardımcı koordinatör ve blog yazarı olarak görev yapmaktayım.


Devamını oku:
Güneş-Enerjisi-ile-iPhone-Şarj-Etme-590x442
iPhone ve Macbook’lar Gelecekte Güneş Enerjisiyle Şarj Edilebilecek  

 Apple ürünlerine en fazla gelen eleştirilerden biri şarjlarının uzun süre dayanmaması. OS X Mavericks ile masaüstü bilgisayarlara daha fazla güç tasarrufu getiren, iPhone 5S ile...

Kapat